محل تبلیغات شما
ASGHARAMDOOON حدودا یک ماه پیش جدیدترین قبیله از پردازنده های مرکزی (CPU) خود را برای رایانه های دسکتاپ رونمایی کرد. حال که یک ماه از رونمایی رسمی خانواده ی مستشار ۵۰۰۰ (AMD Ryzen 5000) می گذرد، فرجام این پردازنده ها بوسیله بازار ارائه شدند. پردازنده های AMD طی سال های اخیر پیشرفت چشم گیری تجربه کرده اند و بور ی بین این شرکت با اینتل، امروز کم از قدیم است. AMD پله های ترقی را یکی پس از دیگری طی می یواش و همواره عملکرد مالی بسیار احسان در انتهای هر خلع بوسیله ثبت می رساند. قابلیت هایی که پردازنده های سری رایزن ۵۰۰۰ عرضه می دهند، آن ها را بوسیله تراشه هایی توانمند تحول می کنند. 

دقایقی پس از آغاز پیش سودا پردازنده های مستشار ۵۰۰۰،شاهد اتمام موجودی آن ها بودیم. ساعاتی بعد، این پردازنده ها با ارزش چند برابر داخل فروشگاه eBay برای معامله گذاشته شدند (مشابه این رمان را پیش تر برای کارت های گرافیک جدید انویدیا دیده بودیم). بنابراین اگر به تمهید ی پردازنده های رایزن ۵۰۰۰ دلبستگی مند هستید، باید فعلا صبر کنید. 

پردازنده های سری رایزن ۵۰۰۰ برای کسانی که بوسیله شکل حرفه ای از سیستم استفاده می کنند مزایای ویژه ای نمایش خواهند عدالت. آن طور که AMD اطلاع دادن کرد و در بنچمارک ها همچنین شاهد بودیم، پردازنده های سری رایزن ۵۰۰۰ بهبود عملکرد محسوسی نسبت به پردازنده های سری رایزن ۳۰۰۰ امتحان کرده اند و AMD سعی کرده است روی گیمرها تمرکز خاصی داشته باشد. AMD تو خانواده ی متاخر پردازنده های خود روی عملکرد تک هسته ای مسابقه قسط و سعی کرد پردازنده هایی بخاطر جایگزینی با پردازنده های گیمینگ اینتل به میدان ارائه درنگ. مشخصات فنی پردازنده های رایزن 5000

تیم قرمز خانواده ی متاخر پردازنده های خود را در قالب چهار عضو معرفی کرده است و میل داریم به مرور زمان پردازنده های بیشتری معرفی شوند. پرعضله ترین پردازنده داخل این خانواده، رایزن ۹ ۵۹۵۰ ایکس (AMD Ryzen 9 5950X) نام دارد که از ۱۶ هسته ی پردازشی و ۳۲ ترد و حداکثر سرعت کلاک ۴٫۹ گیگاهرتز نصیب می سرما و با قیمت ۷۹۹ دلار بوسیله بازار عرضه می شود. مدل دیگر AMD Ryzen 9 5900X صیت دارد که دارای ۱۲ هسته و ۲۴ شکننده و حداکثر سرعت کلاک ۴٫۸ گیگاهرتز و مقدار ۵۴۹ دلار است. 

پردازنده ی سومین با شهرت AMD Ryzen 7 5800X شناخته می شود و از هشت هسته ی پردازشی و ۱۶ ترد و حداکثر سرعت کلاک ۴٫۷ گیگاهرتز و قیمت ۴۴۹ دلار بهره مند است. درنهایت فرسوده ترین تراشه ی خانواده ی رایزن ۵۰۰۰ را داریم: AMD Ryzen 5 5600X. این تراشه که در بنچمارک قوی تر از Core i9-10900K اینتل نمودار شد، از ۶ هسته و ۱۲ ترد و حداکثر سرعت کلاک ۴٫۶ گیگاهرتز استفاده می کند و با ارج ۲۹۹ دلار به بازار می آید. 

پردازنده های سری رایزن ۵۰۰۰ برپایه ی معماری جدید ذن ۳ (Zen 3) با لیتوگرافی هفت نانومتری TSMC ساخته شده اند. بر شالوده گفته های دکتر لیزا سو، مدیرعامل AMD، معماری ذن ۳ درمقایسه با معماری ذن ۲ (که درون پردازنده های رایزن ۳۰۰۰ بوسیله فرمان رفته است) تا ۱۹ برابر IPC (دستورالعمل بر سیکل کلاک) بیشتر دارد. به علاوه پردازنده های سری Ryzen 9 AMD نسبت به Core i9-10900K اینتل تا ۲٫۸ برابر انرژی کمتری استفاده می کنند. مشخصات فنی تراش های سری AMD Ryzen 5000نام تراشهتعداد هسته / تعداد تردسرعت کلاک پایهسرعت کلاک استحکام شده (بوست)مجموع حافظه ی کش (شامل L2 L3)تعداد لاین های PCIe (شامل Gen 4 CPU PCH)توان طراحی حرارتی (TDP)قیمتAMD Ryzen 9 5950X۱۶ / ۳۲نامشخص۴٫۹ گیگاهرتز۷۲ مگابایتنامشخص۱۰۵ وات۷۹۹ دلارAMD Ryzen 9 5900X۱۲ / ۲۴۳٫۷ گیگاهرتز۴٫۸ گیگاهرتز۷۰ مگابایتنامشخص۱۰۵ وات۵۴۹ دلارAMD Ryzen 7 5800X۸ / ۱۶۳٫۸ گیگاهرتز۴٫۷ گیگاهرتز۳۶ مگابایتنامشخص۱۰۵ وات۴۴۹ دلارAMD Ryzen 5 5600X۶ / ۱۲۳٫۷ گیگاهرتز۴٫۶ گیگاهرتز۳۵ مگابایتنامشخص۶۵ وات۲۹۹ دلارحال که رسانه های جهانی مطالعه پردازنده های سری مستشار ۵۰۰۰ را منتشر کرده اند، می توانیم بهتر با عملکرد آن ها آشنا شویم. در ادامه نگاهی به دیدگاهی که کارشناسان درباره ی رایزن ۵۰۰۰ دارند می اندازیم.  Eurogamer

پردازنده های سری رایزن در جدیدترین نسل خود ازلحاظ پردازش های گیمینگ قدرتی اندازه پردازنده های اینتل ارائه می دهند. گرچه برخی ورزش ها سازگاری بهتری با پردازنده های اینتل دارند، ولی نفاق های بین پردازنده های اینتل و AMD به حدی کمینه است که ما می توانیم پردازنده های سری رایزن ۵۰۰۰ را به عنوان انتخاب پیش تصور بوسیله اکثر مردم معرفی کنیم، البته تا زمانی که دارای مادربرد B550 خواه X570 باشید؛ زیرا پشتیبانی مادربرد B450 از پردازنده های مستشار ۵۰۰۰ قرار است اوایل سال آینده ی میلادی به صورت آزمایشی آغاز شود.

بوسیله غیر از حوزه ی بازی، بهبودی که AMD در عملکرد تک هسته ای پردازنده های جدیدش اعمال کرده باعث شده است این پردازنده ها به هنگام تولید محتوا به شکلی پدیدار عملکرد بهتری نسبت بوسیله قبل نشان دهند، به حدی که پردازنده ی ۵۴۹ دلاری 5900X در فداکار وظایف کاری تا چند درصد عملکرد بهتری نسبت به 3950X (که با قیمت ۷۴۹ دلار ارائه شده وجود) نشان می دهد.  اگر مادربرد B550 یا X570 داشته باشید، پردازنده های رایزن 5000 بهترین انتخاب امکان پذیر هستند

با درنظرگرفتن تمامی این اتفاقات، شاداب است بخواهیم از اینتل به عنوان بهترین انتخاب در بین پردازنده ها یاد کنیم. پیش پر حرارت می شد این طور ادعایی مطرح کرد، ولی اینک اوضاع تفاوت دارد. در زمینه ی گیمینگ که اینتل قدری مشت اعلی را دارد، هرگز نمی توانید از پیاده شدن مادربردهای بهتر اینتل که از رابط PCIe 4.0 پشتیبانی می کنند و امکان اورکلاک حافظه را حتی در مدل های اقتصادی B550 هم عرضه می دهند، عبور کنید.

به علاوه در یک بها مشخص، رایزن بوسیله نعوظ متعارف عملکرد بهتری نسبت به پردازنده های اینتل دارد به خصوص تو وظایف سنگین نظیر رندر کردن یا انکُد کردن محتوای چندرسانه ای. تو حالت کلی، نسل چهارم پردازنده های مستشار AMD برگزینی بهتری به دیدن می رسد و این، دستاوردی بزرگ برای تیم سرخ محسوب می شود. 

برای کسانی که تمایل دارند کارت های گرافیک سری Radeon RX 6000 را به همراه مادربرد B550 یا X570 تهیه کنند، پردازنده های سری مستشار ۵۰۰۰ گزینش زیاد بهتری نسبت به اینتل هستند. AMD ادعا می درنگ قابلیتی با نام Smart Access Memory که بوسیله پردازنده های مستشار ۵۰۰۰ و کارت های گرافیک رادئون آر ایکس ۶۰۰۰ مربوط است باعث می شود مقدار فریم بازی ها تا ۱۰ درصد بهبود پدیدار کند. این فناوری که بیشتر با نام PCI Express Resizable BAR شناخته می شود بوسیله پردازنده های مستشار ۵۰۰۰ امکان می دهد مستقیما به ذهن ی پردازنده ی گرافیکی دسترسی واضح کنند.

هنوز چیزی به طور نکته سنج فاحش محو اما کارشناسان می گویند هم چشمی بین سیستم هایی که از CPU و GPU AMD تشکیل شده اند با جهیز های مجهز به CPU و GPU (بوسیله نظام) اینتل و انویدیا بیش جذاب خواهد بود؛ خصوصا تو سیستم های بالارده. 

از نگاه ما، پردازنده های سری رایزن ۵۰۰۰ عملکرد زیاد خوبی دارند. AMD چیره شده است بزرگ ترین مزیت های پردازنده های اینتل را نسبت به پردازنده های رایزن، تو قوم ی مستشار ۵۰۰۰ ارائه دهد و عملا اختلاف را از بین ببرد و همین موضوع دستاوردی عمده محسوب می شود.

Digital Trends

پردازنده های رایزن ۵۰۰۰ با متمرکزساختن قابلیت هایشان روی مملکت ی گیمینگ به AMD بخاطر شکست دادن اینتل کمک می کنند. امروزه داخل بین گیمرها، پردازنده های اینتل بسیار مرسوم تر هستند و قوم ی رایزن ۵۰۰۰ تکاپو می بطی ء جایگزین پردازنده های اینتل داخل بین گیمرها شوند. پردازنده های متاخر AMD تو شماری از آزمایش ها، عملکرد مشابه خواه بهتر از پردازنده های حزن رده ی خود که متعلق به اینتل هستند مدال می دهند.

بهبودهای مجلل نظیر ۲۴ درصد کاهش مصرف انرژی، ۱۹ درصد IPC بیشتر و ۲٫۸ طبق کاربرد انرژی کمتر نسبت به پردازنده ی Core i9 نسل دهمی اینتل، باعث شده اند پیشنهاد کردن تراشه های متاخر AMD به مردم حکم سهل ای باشد؛ به خصوص به کسانی که قصد دارند سیستم باستانی خویشتن را به قطعات جدید مهیا کنند. Ryzen 9 5950X بهترین پردازنده ی AMD محسوب می شود و مخصوص کسانی است که به ظهر بهترین عملکرد پردازشی می گردند. کسانی که بودجه ی محدودی دارند، سراغ Ryzen 7 5800X خواهند رفت. AnandTech

یکی از چیزهای هیجان انگیز به طی استفاده از محصولات جدید، کشف کردن تمامی تغییرات کوچک و بهبودهایی است که شرکت سازنده به نعوظ کنجکاو به آن ها رمز نمی بطی ء. رفتن به سراغ CCX هشت هسته ای در سلسله متاخر اتفاقی اجتناب ناپذیر بود؛ بااین حال جادوی AMD در تغییرات واحدهای اجرایی و سیستم بارگذاری تراشه دیده می شود. 

AMD با تراشه های سری رایزن ۵۰۰۰ تو تقریبا تمامی حیطه هایی که در آن ها هم چشمی می کند غلبه پردازشی بیشتری نسبت به رقیبش نمایش می دهد. همین موضوع باعث می شود توجه اصلی، معطوف قیمت پردازنده ها شود. AMD امروزه یکی از پرفروش ترین انبازی ها درون آمازون محسوب می شود و از ۱۰ پردازنده ی پرفروش، ۹ پردازنده متعلق به تیم قرمز هستند.

نکته ی مهمی که باید درون نظر داشته باشید این است که صرفا دو پردازنده از ۹ پردازنده ی یادشده قیمت بالای ۳۰۰ دلار دارند. همین موضوع باعث می شود بسیاری از آدم که حاضرند ۲۰۰ دلار یا کمتر برای پردازنده پول بدهند، سراغ تمهید ی ارزان ترین مدل مستشار ۵۰۰۰ که ۳۰۰ دلار مقدار دارد نروند. تحلیلگران می گویند سه گانه ماهه ی مقدمه سال آینده ی میلادی احتمالا بهترین زمان بخاطر تمهید ی پردازنده های جدید AMD خواهد بود.  پردازنده های AMD Ryzen 5000 فوق العاده هستند، اما قیمت موجودی کم ارزش نیست

اینتل قصد دارد درون اواخر سه ماهه ی نخست سال ۲۰۲۱ پردازنده های سلسله یازدهمی دسکتاپ خویشتن را داخل قالب قوم ی راکت لیک (Rocket Lake) با حداکثر هشت هسته ی پردازشی معرفی کند و همین موضوع باعث می شود بازار پردازنده های زیر ۳۰۰ دلار هدف بسیار دهش برای AMD باشد. AMD احتمالا تا آن زمان پردازنده های شتاب یافته (APU) جدیدی با ارج زیر ۳۰۰ دلار معرفی خواهد کرد.

AMD هرگز APUهای ذن ۲ را برای کاربران عادی نمایش نکرد، بااین حال احتمالا تماشایی نمایش ی APUهای ذن ۳ خواهیم حیات. با درنظرگرفتن تمامی نکته ها، ما از دستاوردهای AMD در خانواده ی رایزن ۵۰۰۰ واقعا دون تأثیر فراغت گرفتیم. پس از سال ها، AMD به سطر بهبود محسوس IPC بازگشته و قصد دارد میانگین هفت درصد بهبود دوده به نسل را بهبود بخشد. با گشایش ۱۹ درصدی IPC در معماری ذن ۳، AMD ازلحاظ گشایش IPC عملکرد بهتری نسبت بوسیله اینتل دارد. تا اینکه تراشه های تایگر لیک (Tiger Lake) نتوانستند تا این حد IPC را بهبود بخشند. همین موضوع باعث شده است اینتل بازارِ بهینه عملکرد تک تردی را به AMD ببازد. ذن ۳ بدون هیچ تردید و تیرگی ای، نشان طلا را از ما دریافت می کند. Tom's Hardware

پردازنده های Ryzen 9 5950X و Ryzen 9 5900X به شکلی تقریبا غیرقابل باور نسبت به نسل قبل پردازنده های AMD و نیز پردازنده های پرچم دار سری کامت لیک (Comet Lake) اینتل پیشرفت کرده اند و همین موضوع باعث می شود بتوان به خوبی از آن ها برای انجام وظایف سنگین و بازی، استفاده کرد.

این حقیقت که دو پردازنده ی یادشده ی سری Ryzen 9 می توانند به صورت منظم سرعت کلاک ۵٫۰ گیگاهرتز را رگه کنند (حتی بدون تبدیل تنظیمات) اتحاد بیش مهمی است. AMD به شکلی هوشمندانه از مدل سازی سیستم-روی-چیپ مستشار و دای I/O O مجددا استعمال کرد و پیشگاه لیتوگرافی هفت نانومتری TSMC نیز وقوف زیاد عطا. است این موارد باعث شدند AMD بوسیله خوبی روی نقشه کشی معماری جدیدش تمرکز درنگ و IPC پردازنده های رایزن ۵۰۰۰ را بهبود دهد تا این پردازنده ها در عین ارائه ی قدرت پردازشی بیشتر، کاربرد انرژی کمتر داشته.

باشند تصمیم AMD برای یکپارچه سازی حافظه ی کش L3 مزیتی اختصاص به پردازنده های مستشار ۵۰۰۰ بوسیله خلال پردازش وظایفی که باید داخل زمانی کوتاه بوسیله ذهن دسترسی پیدا کنند ارائه می. دهد این دگرگونی به هنگام انجام ورزش های ویدئویی به نوع دوستی به چشم می. آید AMD همچنین ترفیع هایی جزئی تر در فدایی از بخش های دیگر معماری ذن ۳ اعمال کرده و باعث شده خانواده ی رایزن ۵۰۰۰ به طی پردازش وظایف تک تردی و چند تردی زیاد بهتر از قبل ظاهر. شود وقتی AMD تقریبا سه گانه سال پیش پردازنده های سری مستشار را معرفی کردن کرد، نمی توانستیم تخیل کنیم که پردازنده های این قوم در دنیای امروز این طور شرایطی برملا. کنند ما سریع ترین پردازند ه های این اکراه ی خاکی را آزمایش می کنیم و دیدن بهبودهایی عظیم همانند آنچه بخاطر خانواده ی رایزن ۵۰۰۰ رخ داده، شگفت انگیز.

است مسیری که AMD از بخش پایینی نمودارهای مربوط به عملکرد تراشه تا بخش بالایی هنگام کرد، مسیری شاداب. حیات AMD امروزه توانسته است سریر پادشاهی را تو زمینه ی عملکرد پردازشی از آن خویشتن کند، اما غم زمان فضای کافی دراختیار اینتل قرار داده است تا این انبازی بتواند پردازنده هایی اقتصادی و باکیفیت بوسیله بازار عرضه. نرم پردازنده های سری رایزن ۵۰۰۰ بوسیله شکلی محسوس گران قیمت نمدار از سلاله قبل پردازند ه های سری رایزن هستند و نکته ی عمده این است که باید خنک کننده ی مجزا بخاطر آن ها. بخرید عملکرد پردازنده های رایزن ۵۰۰۰ AMD بوسیله هنگام اجرای بازی، تماشایی

است قیمت ارزان ترین مدل از پردازنده های رایزن ۵۰۰۰ بیشتر از چیزی است که قبلا بوسیله آن قانون کرده. بودیم با پرداخت ۱۵۰ دلار اضافی می توانید از پردازنده ی ۶ هسته ای Ryzen 5 5600X به پردازنده ی هشت هسته ای Ryzen 7 3800X مهاجرت. کنید عملکرد معماری ذن ۳ درون اجرای بازی، تماشاچی. است البته همان طور که پیش تر گفته بودیم، بسیاری از بهبودهای ذن ۳ تو زمینه ی گیمینگ بخاطر کاربرانی که کارت های گرافیک کوفته پر حرارت دارند به چشم نخواهد.

آمد اینتل پردازنده های سری راکت لیک را داخل ردیف شناساندن دارد، اما این خراش ها تا سال آینده از راه نمی رسند و نکته ی مهم دیگر این است که نیکوترین استاندارد راکت لیک راحتی است دارای هشت هسته. باشد AMD می تواند به مدت حداقل یک سال، نیکوترین تراش های گیمینگ دسکتاپ را نمایش.  دهد

TechSpot AMD سال گذشته با پردازنده ی Ryzen 9 3950X وضعیت را برای اینتل سخت. کرد این پردازنده توانست به سادگی Core-i9 9900K را تو وظایف کار کننده وزین شکست دهد، آن غصه در شرایطی که Core-i9 9900K نسبت بوسیله پردازنده ی موردبحث AMD دوبرابر هسته ی بیشتر. دارد البته وقتی بحث به عملکرد پردازنده در ورزش های FPS می رسد، پردازنده ی AMD حرف زیادی برای تفسیر کردن. ندارد گاهی اوقات پردازنده ی اینتل ۲۰ درصد سریع پر حرارت بود و همین موضوع باعث شد ما پردازنده ی 9900K را بوسیله کسانی که به عقب نیکوترین عملکرد گیمینگ هستند پیشنهاد. دهیم مقاله های:مرتبط بهترین پردازنده های کامپیوتر میدان ایرانبنچمارک AMD Ryzen 5000 تو دیتابیس SiSoftware منتشر

شد البته پردازنده ی ۱۶ هسته ای 3950X توانست بوسیله پردازنده ی مین استریم دسکتاپ دگرگونی شود و پلتفرم HEDT اینتل Cascade-Lake X را هم انقراض. دهد اگر صرفا به تعاقب عملکرد گیمینگ هستید، Ryzen 9 5950X احتمالا انتخابی منطقی نیست؛ در مدت عملکرد مشابه با آن را می توانید از 5900X و حتی 5800X که کم قیمت زیرفون هستند دریافت. کنید تو بسیاری از بازی ها، حتی 5600X بور ی خیلی زیادی با نمونه پرچم دار.

ندارد پرداخت هزینه ی ۸۰۰ دلاری Ryzen 9 5950X صرفا بخاطر بازی، قانون دان نیست؛ بااین حال Ryzen 9 5950X بخاطر گیمرهایی که جلال زیادی به نرخ محصول نمی دهند، انتخابی برجسته لقب می.

گیرد پردازنده ی ۱۶ هسته ای موردبحث AMD بیشتر مخصوص کسانی است که درکنار ورزش کردن، نیاز دارند که با سیستم خویشتن به شکل حرفه ای کار کنند و شرایط دنیای امروز، Ryzen 9 5950X را برای افراد زیادی به پردازنده ای مناسب دگرگونی می. درنگ ما معتقدیم که بوسیله پایان عصر سوکت AM4 رسیده ایم و همین موضوع باعث می شود تنخواه گذاری روی 5950X چندان ثابت قدم نباشد؛ بااین حال چنانچه به پشت بهینه پردازنده با ارزش پایین تر ۱٬۰۰۰ دلار می گردید، 5950X مخصوص شما.  است PC

Gamer آیا بیع Ryzen 9 5900X قانون دان است؟ در اغلب شرایط، بهترین جواب این: است وابستگی. دارد چنانچه AMD این پردازنده را با قیمت برابربا 3900X نمایش می کرد، پاسخ سؤالی که مطرح کردیم بوسیله نعوظ قطع مثبت. حیات هزینه ی اضافی ۵۰ دلاری محصول، ما را بوسیله فکر وا می دارد، به خصوص با درنظرگرفتن این موضوع که باید خودتان خنک کننده ی مجزا ای تمهید. کنید با پردازنده ای عالی مواجه هستیم، ولی تمهید ی 5900X هزینه به خشکی امدن. است البته به طور کلی بوسیله نظر می رسد AMD تراش ای باریک که صبر است سال ها در بازار حضور داشته. باشد پشتیبانی از رابط PCIe.4 0 نکته ای مثبت برای تراشه های AMD محسوب می. شود پشتیبانی از رابط PCIe.4 0 یکی از مزیت های مهم مستشار 5000

است با درنظرگرفتن تقاضای یدکی که برای SSDهای نسل متاخر وجود دارد، استعمال از پردازنده های مستشار ۵۰۰۰ به همراه حافظه های ذخیره سازی پرسرعت در سیستم، مزیت هایی ویژه به شما ارائه خواهد.

داد اگر همین حالا مشغول بسته شدن سیستمی رده ارتفاع می شدیم، آیا ممکن بود برای CPU سراغ Ryzen 9 5900X برویم؟ بله،. احتمالا این پردازنده بوسیله همراه کارت گرافیک Nvidia GeForce RTX 3080 قدرتی مهیب در سیستم خلق می درنگ و سیستم بوسیله راحتی توانایی اجرای بازی های 4K را خواهد. داشت شکی نداریم که 5900X و دیگر پردازنده های سری مستشار ۵۰۰۰ بوسیله خوبی با کارت های گرافیک Radeon RX 6000 نیز سازگار خواهند. بود ذهن ی SSD باکیفیت، مادربرد مناسب و مقدار کافی از ذهن ی رم را بوسیله مجموعه اضافه کنید تا سیستمی ببندید که به استراحت عملکرد بهتری نسبت به پلی استیشن 5و ایکس باکس سری ایکس نشان. دهد بدیهی است که جهیز موردبحث بسیار گران قیمت نم از دو کنسول طایفه نهمی سونی و مایکروسافت است، اما به همان نسبت می تواند قدرت بیشتری نمایش.

دهد نکته ی کلیدی این است که AMD توانسته تو زمینه ی گیمینگ به شدت اینتل را بوسیله چالش. بکشد وقتی مباحثه به عملکرد گیمینگ می رسد مهم محو طرفدار اینتل باشید یا AMD، پردازنده های هر دو شرکت بوسیله یک انداز قدرتمند. هستند با درنظرگرفتن تمامی مشخصه های سری رایزن ۵۰۰۰، این خراش ها امروزه انتخاب بهتری برای ورزش محسوب می. 

شوند

TechPowerUp AMD باری دیگر فرمان وقار عمل. رحم پردازنده های سری رایزن ۵۰۰۰ این شرکت مجددا بهبودی عظیم نسبت بوسیله نسل گذشته امتحان. کردند سال ها پیش AMD فعالیت خود را آغاز کرد و شماری از تحلیلگران هوی زیادی از این شرکت نداشتند، ولی تیم قرمز امروزه پردازنده های بسیار قدرتمندی.

دارد AMD در پردازنده های سری رایزن ۵۰۰۰ نه تنها معماری متاخر و کندرو رطوبت را طراحی کرده بلکه توانسته است با استفاده از لیتوگرافی پیشرفته تر، کاربرد انرژی را کاهش. دهد پردازنده های ذن ۳ AMD با لیتوگرافی هفت نانومتری شرکت TSMC تولید شده اند و از این حیث به ذن ۲ شبیه هستند؛ حتی دای IO بین دو معماری کاملا متشابه. است البته AMD توانسته است در نسل جدید، استفاده کارمایه را کاهش.

دهد ما داخل آزمایش هایشمان باخبر شدیم خانواده ی مستشار ۵۰۰۰ در وظایف مورد تردی ۱۰ وات انرژی کمتر و در وظایف چند تردی تا ۱۰ وات انرژی بیشتر نسبت به مستشار ۳۰۰۰ کاربرد می کنند، آن بی آرامی در شرایطی که قوم ی رایزن ۵۰۰۰ در هر دو حالت قدرت بسیار بیشتری نسبت به رایزن ۳۰۰۰ نمایش می. دهد وقتی بحث به سریع بودن پردازنده می رسد، خانواده ی مستشار ۵۰۰۰ بهتر از تراش هایی که اینتل نمایش می دهد ظاهر می.  

شود بسیاری از خریداران خراش های ذن ۲ بوسیله دلیل اینکه خراش هایشان نمی توانستند به معادل ی کافی سرعت کلاک بوست عرضه دهند، از AMD ناراضی بودند؛ ولی این مشکل به هیچگاه وجه برای تراشه های ذن ۳ قائم. نیست پردازنده های رایزن ۵۰۰۰ سرعت کلاک بوست بسیار نواخت نمایش می. دهند مقاله های:مرتبط پردازنده های AMD Ryzen 5000 با معماری Zen 3 معرفی شدندچگونه مادربرد کامپیوتر را بخاطر پشتیبانی از پردازنده رایزن 5000 آماده

کنیم؟ ما تو بررسی های پیشین خود بوسیله نبود پردازنده ی گرافیکی جماعت در تراشه های رایزن اشاره کردیم و به خاطر همین موضوع بارها موردانتقاد واقع شدیم؛ اما این گفته، ذات دارد و البته، شاق چندان بزرگی محسوب نمی. شود اینتل پردازنده ای گرافیکی در تراشه هایش ارائه می دهد که بخاطر انجام کارهای ساده و ورزش های سبک کافی. است می دانیم که AMD دارای APUهایی اختصاصی است که پردازنده ی مرکزی و پردازنده ی گرافیکی را تو خویشتن دارند، اما با درنظرگرفتن طراحی ماژولار پردازنده های رایزن، تفکر نمی کنیم افزایش کردن پردازنده ی گرافیکی باشگاه کم ارزش قیمت به خانواده ی رایزن ازطریق Infinity Fabric چندان هزینه بردار.  باشد

Guru3D پردازنده های سری مستشار ۵۰۰۰ که برپایه ی معماری ذن ۳ تولید شده اند، پردازنده هایی بسیار رضایت مقدر شدن. هستند اینکه می بینیم AMD توانسته است باری دیگر IPC را بهبود بخشد، سراغ CCX هشت هسته ای برود و عملکرد گیمینگ بسیار عالی ارائه دهد، متعجب مان می. نرم بدون هیچ شکی، AMD امروزه پرسرعت ترین پردازنده های بازار را برای کاربران نمایش می.

دهد ترفیع هایی که AMD درون سه سال به آن ها دست صریح کرده است، تعریف برانگیز. هستند اگر روی سیستم خود پردازنده ی رایزن ۳۰۰۰ دارید، بوسیله شما پیشنهاد نمی کنیم که سراغ خانواده ی رایزن ۵۰۰۰ بروید؛ بااین حال اگر دارنده ی دودمان اول خواه دوم رایزن هستید، چرا که نه؟ خبر خوب این است که مادربردهای سری ۴۰۰ از آغاز سال آینده ی میلادی اقتدار پشتیبانی از پردازنده های رایزن ۵۰۰۰ را نمودار خواهند. کرد AM4 تاکنون خوش نویسی زیادی هنگام کرده و شاید حتی شاهد شناساندن معیار جدید خانواده ی رایزن ۵۰۰۰ با پشتیبانی از این سوکت بی آرامی باشیم، اما شکی نداریم که معرفی سوکت AM5 قریب الوقوع. است بیشتر:بخوانید اعاده ماجرای فروش RTX 3000 انویدیا برای پردازنده مستشار 5000 ای ام دیبررسی مشخصات کارت های گرافیک رادئون RX 6800 XT، RX 6800 و RX 6900 XTپردازنده Arm-Cortex A78C بخاطر لپ تاپ معرفی شدیادگیری ماشین قوی تر می تواند مزیت ایکس باکس سری ایکس باشداولین مشخصات متخصص اسنپدراگون ۸۷۵ فاش

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
خرید شماره مجازی بدون ریپورت پاورپوینت فصل ۱ حسابداری مدیریت استراتژیک دکتر نمازی آکادمی ایرامد گروه ساختمان و تاسیسات پایگاه اطلاع رسانی گروه الکترونیک پایگاه کسب درآمد اینترنتی مطمئن رایگان People problems Life insurance Pasargad Believe in Yourself دانلود بهترین بازی های فکری روز دنیا